Kultura, edukacja, sport 24.02.2020
Triumf uczniów LO w Lidzbarku w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej

21 lutego br. w Zespole Szkół w Malinowie odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej z udziałem przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych.

Karol Sternicki z klasy 3a i Michał Radzanowski z klasy 1a reprezentowali Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku. Pierwsza część olimpiady polegała na rozwiązaniu testu teoretycznego, a w drugiej części trzy drużyny wzięły udział w rozgrywkach ustnych, odpowiadając na pytania komisji.

Nasi uczniowie otrzymali największą ilość punktów i zwyciężyli, otrzymując przepustkę do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Olsztynie 6 marca 2020 roku.

Nadesłała: Paulina Sekita

Fot: LO LidzbarkDodał: Benedykt Perzyński