Kultura, edukacja, sport 04.04.2022
Uczennice lidzbarskiego liceum z pierwszą i trzecią nagrodą!

W czwartek, 31 marca, w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XII Powiatowym Konkursie „Mistrz Języka Polskiego”. W ten sposób świętowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Uczniowie działdowskiej „Dwójki” przygotowali bardzo ciekawy okolicznościowy program artystyczny – oczywiście o tematyce związanej z językiem polskim, a nagrody laureatkom i laureatom konkursu wręczyli wicestarosta działdowski Krzysztof Aurast i dyrektor SP nr 2 w Działdowie Michał Struzik.

W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła uczennica klasy I a Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K.K. Baczyńskiego w Lidzbarku Natalia Jaworska, a IIII – uczennica klasy III b – Wiktoria Świniarska. Laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nadesłała: Anna Wółkowska

/zdjęcie główne przedstawia dwie młode dziewczyny/

Fot: ZPO nr 2Dodał: Benedykt Perzyński