Kultura, edukacja, sport 27.03.2023
Uczennice z iłowskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wygrały w Wojewódzką Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym!

24 marca br. uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie Roksana Szklarska i Marta Bruździak wzięły udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym zorganizowanej  przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, reprezentując nasz powiat.

Celem olimpiady była popularyzacja problematyki bezpieczeństwa powszechnego wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym, kształtowanie świadomości i postaw a przede wszystkim przygotowanie młodego pokolenia na przeciwstawianie się realnym i potencjalnym zagrożeniom związanym z występowaniem klęsk żywiołowych i innych niebezpieczeństw wywołanych siłami natury lub działalnością człowieka oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym.

Miło nam poinformować, że ww. uczennice zajęły I miejsce, pokonując pozostałych 18 reprezentacji z terenu województwa warmińsko-mazurskiego!

Gratulujemy!

/zdjęcie główne przedstawia 2 uczennice i ich opiekunkę/