Kultura, edukacja, sport 12.05.2021
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie najlepsi w Konkursie programistycznym FRAKTAL w programowaniu indywidualnym!

W pierwszym wojewódzkim konkursie w programowaniu indywidualnym, który odbył się w dniu 21 kwietnia 2021 roku, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Działdowie pod patronatem Starosty Działdowskiego wzięło udział 42 uczestników, między innymi z Olsztyna, Elbląga, Wąpielska oraz Działdowa. Zawody odbyły się w formie hybrydowej, część uczestników rozwiązywała zadania w formule zdalnej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Silną reprezentację wystawiła szkoła z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, złożona z 17 uczestników.

Zawodnicy zmagali się z 11 problemami algorytmicznymi, które rozwiązywali w języku C++ oraz Python. Autorzy zadań dołożyli wszelkich starań, aby każdy z uczestników rozwiązał przynajmniej jedno z nich. Jednym z autorów był Mariusz Śliwiński, który przez wiele lat był na pierwszym miejscu w rozwiązywaniu zadań na platformie pl.spoj.com, autor serwisu math.edu.pl. Maciej Boniecki, drugi z autorów, jest doświadczonym problemsetterem oraz prowadzi zajęcia z algorytmiki na jednej z warszawskich uczelni. Ostatnim z autorów jest nauczycielem matematyki i informatyki w ZS nr 1 w Działdowie — Marcin Kasprowicz, właściciel strony algorytm.edu.pl.

Wyniki:

Szkoły ponadpodstawowe:

1 Kacper Kopeć — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

2 Jakub Pająk — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

3 Maciej Curulak — XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w

Olsztynie, opiekun Arkadiusz Curulak

4 Michał Brodnicki — XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w

Olsztynie, opiekun Magda Burakowska

5 Daniel Górczyński — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Tomasz Nąć

6 Mateusz Krajewski — XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w

Olsztynie, opiekun Magda Burakowska

7 Krystian Nowakowski — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

8 Tomasz Krezymon — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

9 Mikołaj Karbowski — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

10 Patryk Nisgorski — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

11 Dominik Sumiła — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

12 Aleksander Krajewski — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

13 Mateusz Garbarczyk —IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie, opiekun Magda Burakowska

14 Tomasz Koźmiński — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

15 Hubert Kowalski — Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, opiekun Marcin Kasprowicz

Szkoły podstawowe:

Ziemowicz Żuchowski — SP Wąpielsk, opiekun Mariusz Śliwiński

Michał Łaszewski — SP Wąpielsk, opiekun Mariusz Śliwiński

Maciej Rumiński — SP Wąpielsk, opiekun Mariusz Śliwiński

Paweł Pydynkowski — SP nr 4 Działdowo, opiekun Mariusz Meredyk

Jakub Panek — SP nr 4 Działdowo, opiekun Mariusz Meredyk

Najlepsi zawodnicy w kwalifikacji dla szkół ponadpodstawowych:

Głównym patronem i sponsorem konkursu był Powiat Działdowski.

Bardzo dziękujemy pozostałym sponsorom, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody: Działdowskiej Agencji Rozwoju DAR SA oraz ABP COMPUTER Działdowo.

Nadesłał: Tomasz Nąć