Społeczeństwo i środowisko 01.06.2022

31 maja br. przed Komendą Powiatową Państwowej  Straży Pożarnej w Działdowie odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”, święta obchodzonego z radością i dumą przez wszystkich strażaków na terenie naszego kraju.

W obchodach, na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Działdowie st. bryg. Leszka Góralskiego wzięli udział m. in. komendant wojewódzki nadbryg. Tomasz Komoszyński, starosta Paweł Cieśliński, wicestarosta Krzysztof Aurast, etatowy członek zarządu Janusz Kaczmarek, burmistrz miasta Grzegorz Mrowiński, wójtowie gmin z terenu naszego powiatu: Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, Płośnica Krzysztof Groblewski, Rybno Tomasz Węgrzynowski i Działdowo Mirosław Zieliński z terenu powiatu: Sebastian Cichocki, Krzysztof Groblewski, Tomasz Węgrzynowski i Mirosław Zieliński, a także: nadleśniczy nadleśnictw: Dwukoły Jaromir Skrzypecki i Lidzbark: Dariusz Szczawiński.

Ten dzień szczególnie skłania do refleksji, że nieprzerwanie i niezależnie od zawirowań historycznych, politycznych i ustrojowych, straż pożarna, zawsze była i nadal jest siłą łączącą społeczności lokalne. Strażacy, nie zważając na swoje własne bezpieczeństwo, oddawali się tej trudnej i niebezpiecznej służbie, ponieważ praca na rzecz całego społeczeństwa, ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, jak również gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, to działania wpisane w tę pełną poświęceń służbę. Wszystko to zasługuje na najwyższy szacunek. Cieszy mnie również fakt, że nasza Powiatowa Państwowa Straż Pożarna otrzymuje w tym dniu samochody pożarnicze, które na pewno zostaną wykorzystane z pożytkiem dla poszkodowanych już przy najbliższych interwencjach” – zaznaczył w swoim przemówieniu starosta Paweł Cieśliński.

BP

Poniżej relacja filmowa z tego wydarzenia:

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: Materiał: Marcin Ostrowski (MD)/Fot arch. SPDodał: Benedykt Perzyński