Powiat Działdowski

A- A+

Społeczeństwo i środowisko 25.03.2021

W dniach od 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku obowiązywać będą nowe obostrzenia!

Zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni pow. 2 tys. m2 (dotyczy to handlu detalicznego, zaś dla utrzymania pewnej płynności w gospodarce, hurtownie i składy budowlane będą dostępne). W placówkach handlowych i innych punktach takich jak np. poczta, bardziej rygorystyczne zasady – do tej pory 1 os./15 m2, teraz dla sklepów pow. 100 m2 będzie to 1 os./20m2.

Zamknięte salony fryzjerskie i salony urody. Działalność obiektów sportowych będzie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

Żłobki i przedszkola zamknięte, z wyjątkiem opieki nad dziećmi personelu medycznego i przedstawicieli służb mundurowych.

W miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać 1 osoba na 20 m2, ale przy zachowaniu dodatkowych zasad takich jak: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Należy również wspomnieć, że 0d 27 marca br. obowiązywać będzie nie tylko zakaz organizowania, ale także udziału w zgromadzeniach powyżej 5 osób, „w tym imprezach, spotkaniach i zebraniach niezależnie od ich rodzaju”.

zdjęcie główne – poglądowe

Dodał: Benedykt Perzyński