Kultura, edukacja, sport 23.03.2023
Vilniaus  Beisbolo Akademija wygrywa 1 Międzynarodowy Turniej Baseball5!

Pierwszy w Polsce, a rozgrywany w Działdowie Międzynarodowy Turniej Baseball5, zakończył się wielkim sukcesem sportowym. Otwarcie  w piątek 17 marca w scenerii  działdowskiego zamku, m. in. z udziałem marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, władz miasta i powiatu, prezesa Polskiego Związku Baseballu i Softballu, prezesa Klubu Yankees oraz rycerzy z działdowskiego bractwa, było wspaniałym połączeniem historii miasta i sportu. Później przez 3 dni trwała walka o Puchar Burmistrza Miasta z udziałem zawodników Litwy, Ukrainy i Działdowa. Po rozegraniu 32 spotkań zwyciężyli reprezentanci Litwy: Vilniaus Akademija Beisbolo I, aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Europy. Gospodarze turnieju, Yankeesi Działdowo, zaczynający przygodę z Baseball5, zajęli odpowiednio VI i VII miejsce, co jest wielkim sukcesem na tle zespołów zagranicznych, które od lat specjalizują się w tej odmianie baseballu.

Klasyfikacja końcowa:

1. Wilno I
2. Wilno II
3. Radviliski
4. Odessa I
5. Kowno
6. Działdowo I
7.Działdowo II
8. Odessa II

MVP turnieju

Kira Baitiul, Kristionas Vicas /Wilno/

Najlepsi

Miciuta Eligiusz, Gerda Vikulovaite /Wilno I/, Varvara Baitiul, Edvardas Zagórskich /Wilno II/, Goda Utakyte, Faustas Lauranavicius /Radviliski/, Ksenia Kosiulevich, Nikita Novakovskyi /Odessa I/, Greta Raulinaityte, Arnas Lincevicius /Kowno/, Milena Wrzecionowska, Nikodem Borowski, Grzegorz Sieczczyński /Działdowo I/, Wiktorią Markowska, Michał Pniewski, Antoni Maier /Działdowo II/, Anastasia Vradii, Yurii Turkov /Odessa II/

„Piątka turnieju”

Simas Petrauskas /Wilno/, Laisvune Paskocimaite /Radviliski/, Eva Safonova /Odessa/, Kajus Janosauskas /Kowno/, Artur Mikowski /Działdowo/

Najmłodszy zawodnik

Patryk Sawicki/Działdowo/

Nagroda Specjalna

Bogdan Tabakar /Odessa/

Skład Yankees Działdowo I i II: Nikodem Borowski, Grzegorz Sieczczyński, Igor Balcerzak, Milena Wrzecionowska, Aleksandra Jakóbowska, Julia Skibniewska, Patryk Sawicki, Kacper Nowakowski, Michał Pniewski, Artur Mikowski, Antoni Maier, Maja Ulatowska, Wiktoria Markowska, Dominik Szulc, Marta Sawicka, Adam Żuralski. Trener Zdzisław Ziółkowski.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia uczestników turnieju/

Fot: Fot: R. Makszyński, M. OstrowskiDodał: Benedykt Perzyński