Społeczeństwo i środowisko 01.10.2024
Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery pod hasłem „Eko-kariera”

W dniach 21-27 października br. obchodzony będzie Warmińsko-Mazurski Tydzień Kariery pod hasłem „Eko-kariera”, którego głównym celem będzie zwrócenie uwagi na oddziaływanie zielonej transformacji na różne obszary życia w tym system edukacji, powstawanie nowych zawodów oraz rolę doradców zawodowych we wsparciu klientów w zakresie wyboru tzw. „zielonej” ścieżki kariery. Wydarzenia związane z W-MTK będą uświadamiać odbiorcom istotę kompetencji przyszłości dostosowywanych do zmieniającego się rynku pracy ze szczególnym uwzględnieniem kwestii transformacji ekologicznej.

W związku z ww. wydarzeniem Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie zorganizuje spotkania informacyjne dla uczniów i nauczycieli szkół powiatu działdowskiego, w trakcie których będzie można poznać zagadnienia zielonej transformacji, zielonych miejsc pracy oraz zielonych umiejętności i kompetencji. Celem spotkań będzie wsparcie młodzieży w zakresie wyboru ścieżki kształcenia pod kątem zmian zachodzących na rynku pracy z powodu transformacji ekologicznej.

Dla klientów działdowskiego PUP zaplanowane są prelekcje specjalistów z funkcjonujących na terenie powiatu działdowskiego zakładów pracy, którzy przybliżą zagadnienia zielonej gospodarki, opowiedzą w jaki sposób zmiany ekologiczne  wpływają na stosowane technologie produkcji oraz jakich zielonych kompetencji i umiejętności wymaga się obecnie od kandydatów do pracy na lokalnym rynku pracy.

Dla podopiecznych działdowskiego PSONI odbędzie się spotkanie z doradcą zawodowym, który przybliży słuchaczom zagadnienia zielonych miejsc pracy i będzie okazją do dyskusji o kształtowaniu postaw ekologicznych i zrównoważonego stylu życia.

Harmonogram WMTK 2024 w załączeniu.

Informacja: PUP w Działdowie