Zdrowie 30.08.2024

Starosta Działdowski Paweł Cieśliński, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Działdowie oraz Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego zapraszają na bezpłatne badania profilaktyczne – Cytologia płynna i PSA.

Badania odbędą się w dniu 19 września 2024 r. w Działdowie przy ulicy Pocztowej 6 (parking przed Zespołem Szkół Zawodowych) w mobilnym gabinecie Fundacji w godzinach 9.00 – 16.00.

Zapisy na badania 16 września 2024 r. pod nr telefonu 506 442 065 w godz. 9.00 – 16-00.

Liczba miejsc ograniczona.

Mobilny Gabinet Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego zapewnia łatwy dostęp do badań diagnostycznych dla kobiet i mężczyzn.

Cytologia to badanie profilaktyczne wykonywane u kobiet w celu wykrycia nowotworu szyjki macicy. Badanie przeznaczone dla kobiet od 18 roku życia bez górnej granicy wiekowej.

Badanie z krwi – PSA całkowity (swoisty antygen sterczowy) jest wykonywane w ramach przesiewowych badań w kierunku raka prostaty u mężczyzn powyżej 30 roku życia. Badanie nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani bycia na czczo, krew można pobrać o dowolnej porze dnia.

Powyższe badania pozwalają na wykrycie choroby we wczesnym etapie rozwoju, dzięki czemu możliwe jest szybsze wdrożenie procesu leczenia.

Weź udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych!