Kultura, edukacja, sport 27.06.2023
„Wizyta nieznajomej”. Pierwszy Powiatowy Wieczór z Poezją i Prozą

25 czerwca br. miało miejsce pierwsze spotkanie z cyklu Powiatowych Wieczorów z Poezją i Prozą. To już jedenasta edycja tego wydarzenia literackiego. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Dom Kultury w Działdowie. Spotkania finansowane są ze środków Powiatu Działdowskiego.

W tym roku wydarzenie to powróciło do dawnego miejsca, czyli Parku Honorowych Dawców Krwi. Podczas inauguracyjnego wieczoru licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać utwór prozatorski zatytułowany „Wizyta nieznajomej” autorstwa Elżbiety Zakrzewskiej w interpretacji autorki oraz dwojga wspaniałych aktorów: Marcina Trońskiego i Jana Jankowskiego. W treść utworu, oprócz wątku fabularnego, zostały wplecione losy Działdowa w okresie międzywojennym. Widowisko urozmaiciły przedwojenne piosenki w wykonaniu Marty Wiadrowskiej. Na zakończenie wystąpił starosta Paweł Cieśliński, gratulując organizatorom udanego wydarzenia kulturalnego i obdarowując występujących upominkami.

Wieczór zaszczycili swą obecnością: starosta Paweł Cieśliński wraz z małżonką, radni rady powiatu: Elżbieta Węglewska i Witold Ostrowski, radny miejski Andrzej Przybyszewski, dyrektor Biblioteki-Centrum Kultury Gminy Działdowo, a także przedstawiciele środowisk twórczych Mławy i Działdowa i mieszkańcy miasta.

Opiekę medialną pierwszego Powiatowego Wieczoru z Poezją i Prozą zapewnił Portal informacyjny Moje Działdowo.pl, Radio 7 oraz miesięcznik Dzień Dobry Działdowo.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia kobietę i dwóch mężczyzn siedzących za stołem/

Fot: Jadwiga Smółka/Darek BuczyńskiDodał: Benedykt Perzyński