Kultura, edukacja, sport 23.03.2018
WYJĄTKOWY TURNIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NIECHŁONINIE

20 marca br. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie odbył się  II Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Płośnica, Krzysztofa Groblewskiego. W rozgrywkach wzięły udział drużyny: ze Szkoły Podstawowej w Gródkach,  Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku, Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Płośnicy oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie. Sędzią rozgrywek była Danuta Ciesielska, nauczyciel wychowania fizycznego. Odbyło się sześć emocjonujących spotkań. Wszystkie uczestniczki grały z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem. Gra była bardzo wyrównana i emocjonująca. Nikt nie spodziewał się tak zaskakującego zakończenia. W końcowej klasyfikacji wszystkie drużyny zdobyły po 4 punkty. W związku  z powyższym sędziowie i opiekunowie zdecydowali przyznać drużynom cztery równorzędne  pierwsze miejsca. Sprawili tym piłkarkom ogromną radość. W imieniu Wójta Gminy Płośnica dyplomy wręczyła Katarzyna Zakrzewska, sekretarz gminy Płośnica i dyrektor szkoły w Niechłoninie, Zenona Rosłon. Na pamiątkowe puchary młode zawodniczki muszą  poczekać, gdyż organizatorzy nie spodziewali się takiego finału rozgrywek.

Drużynom i opiekunom gratulujemy i życzymy wysokich wyników w przyszłości!

Nadesłała: Zenona Rosłon