Powiat Działdowski

A- A+

Zdrowie 24.07.2018
„XI edycja programu „Krew dla Polski”

21 lipca br., już po raz 11. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie we współpracy z lokalnym Intermarche i Bricomarche zorganizował otwartą akcję poboru krwi pod hasłem „Krew dla Polski – Twoja krew ma moc, podziel się nią!”, połączoną z festynem rodzinnym. W tym dniu krew oddało łącznie 32 krwiodawców, dzięki czemu pozyskano 14400 ml krwi.

Galeria

Tym razem zaczęliśmy rano. Od godz. 8:30 trwała rejestracja krwiodawców w mobilnym ambulansie poboru krwi.  Organizatorzy zaprosili do współpracy Komendę Powiatową Policji, Państwową Powiatową Komendę Straży Pożarnej, Straż Miejską, Urząd Miasta w Działdowie oraz organizacje pozarządowe, w tym: Stowarzyszenie Wolność od strachu, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Koło Miejsko-Powiatowe w Działdowie, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Działdowie oraz przedstawicieli Klubów Honorowych Dawców Krwi im. Z. Guzowskiego w Działdowie i Gródkach, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dużych i małych.

Urząd Miasta w Działdowie przygotował dla każdego krwiodawcy oddającego tego dnia krew  upominek, zaś policjanci i strażacy udostępniali najmłodszym uczestnikom swój sprzęt. Można było założyć hełm policyjny, ubrać kamizelkę kuloodporną i poczuć się jak policjant. Strażacy zajechali wielkim nowoczesnym wozem strażackim, wzbudzając szczególnie u najmłodszych zachwyt, ale również u dorosłych. Straż Miejska przygotowała gadżety dla krwiodawców, kolorowanki i balony dla dzieci, a diabetycy stoisko, na którym każdy chętny mógł sprawdzić poziom cukru we krwi. Przygotowane były również konkursy z nagrodami, do których zapraszano dzieci i dorosłych.

Przez cały czas trwania poboru krwi serwowane były kiełbaski z grilla, grochówka, które ufundował prezes Intermarche Dariusz Rostkowski oraz grochówka ugotowana przez pracowników kuchni przy Areszcie Śledczym w Działdowie. Grill obsługiwany był przez wolontariuszy z naszego oddziału, Rysię i Bogdana, natomiast kierownictwo Bricomarche ufundowało słodką watę cukrową dla wszystkich uczestników.

Galeria

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacje festynu rodzinnego. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do krwiodawców – dziękujemy Wasza krew ma moc!!!

Nadesłała: Joanna Derbin.

Fot: Joanna DerbinDodał: Benedykt Perzyński