Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 03.09.2019
Yankeesi w „czwórce” najlepszych!

W ostatni dzień sierpnia Yankeesi Działdowo pokonali Rookie Goats Poznań  w dwumeczu fazy  Play Off Bałtyckiej Ligi Baseballu i awansowali do „czwórki” walczącej o medale. Baseballiści z Poznania zapowiadali w przedmeczowych relacjach, że powalczą o wygraną, ponieważ zespół działdowski do meczu przystąpił w osłabionym składzie /wyjazdy wakacyjne, kontuzje/, i już pierwszy mecz pokazał, że zapowiedzi poznańskiej drużyny to nie przechwałki. Początek pierwszego meczu i prowadzenie 5:0! „koziołki” z Poznania zrobiło wrażenie na Yankeesach. Natychmiastowa zmiana miotacza na Pawła Karbowskiego i dobra gra w obronie pozwoliła gospodarzom na odrobienie strat. W ostatniej 7 zmianie goście prowadzili 7:6, ale dzięki doskonałemu wybiciu Marcina Morawskiego Yankeesi zdobyli 2 obiegi i wygrali mecz 8:7. Jednak na świętowanie awansu było za wcześnie, ponieważ drugi mecz trzeba było wygrać lub zremisować. Tym razem to gospodarze szybko objęli prowadzenie 10:2  i do 5 zmiany wszystko była po ich myśli. Poznaniacy nie załamali się i walczyli do końca. Najpierw odrobili 3 obiegi i przy stanie meczu 10:5 mieli szansę na 4 punkty. Mając 3 bazy obstawione i na pałce najlepszego zawodnika, byli bliscy zbliżenia się na 1 pkt i jeszcze mogli powalczyć o zwycięstwo w całym dwumeczu. Po raz kolejny zapolowy  Yankeesów, Marcin Morawski przyczynił się do zwycięstwa „łapiąc z powietrza” wybitą piłkę pod samą siatkę za 3 bazą /ok. 100 m/i tym samym zakończył mecz dający awans do „czwórki” wynikiem 10:5. Takiego horroru dawno na boisku przy Świerkowej nie było.

Przeciwnikiem działdowskiej drużyny  w półfinale  będzie zwycięzca meczu Piraci Władysławowo – Kraków Kings.

Rookie Goats Poznań : Yankees Działdowo 7:8

Yankees Działdowo : Rookie Goats Poznań 10:5

Skład Yankees Działdowo: Maciej Lipiński, Paweł Karbowski, Marcin Morawski, Dawid Jurkowski, Radosław Reluga, Filip Nowakowski, Bartosz Gajtkowski, Kamil Olichwier, Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński,Damian Zaczkowski. Trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski.

Galeria

Udział Yankees Działdowo w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu jest możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Miasta Działdowo i Powiatu Działdowskiego

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński