Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 13.05.2021
Yankeesi Działdowo rozpoczęli sezon baseballowy 2021

8 maja 2021 roku działdowscy baseballiści po krótkim okresie treningu i prawie półrocznej przerwie rozpoczęli sezon meczem Bałtyckiej Ligi Baseballu w Grupie Północnej / liga liczy 16 drużyn/z zespołem Goats Poznań.

Drużyna poznańska walczy o awans do finału rozgrywek, mając bardzo mocny międzynarodowy skład (Kubańczycy, Amerykanie i Portorykańczyk), natomiast Yankeesi grać będą w tym roku, mając w zespole kilku seniorów oraz dużą grupę młodzieży w wieku 14-16 lat. W meczu z drużyną Poznania to goście byli zdecydowanymi faworytami. Faworyci nie zawiedli, pokonując Yankeesów 15:3 i 19:4.

W pierwszym meczu baseballiści z Poznania popisali się kilkoma homerunami /wybicie poza boisko/, które zadecydowały o wyniku meczu. Zespół gospodarzy po tak długiej przerwie miał momenty dobrej gry, ale nie ustrzegł się błędów w obronie. Największym problemem była słaba gra miotaczy oraz odbicia piłki przy szybkich narzutach. Jeszcze nie wszyscy stanęli na wysokości zadania,  ale to „pierwsze koty za płoty” po „covidowej przerwie w sporcie” i w następnych meczach powinno być lepiej zarówno w obronie jak i ataku. Yankeesi występujący w Grupie Północnej BLB mają za przeciwników także Ekstra ligowców z Osielska i Wicemistra 1 Ligi Piratów Władysławowo.

UKS „Yankees” Działdowo- „Goats” Poznań  3:15, 4 : 19

Goats Poznań – Marcos Machin, Kalvin Ayala, Jorge Estrada, Martin Berent, Aiden Dayton, Cody Dayton, Wojciech Romel, Jacek Kwasek, Tomasz Konopka, Michał Szymankowski, Damian Szczepaniak, Tomasz Samadulski, Cezary Hryniowski

UKS Yankees Działdowo  1 mecz-:Daniel Wójcik, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński,  Nikodem Borowski, Piotr Sobiewski, Grzegorz Łątkowski, Adam Wityczyn, Michał Cięszczyk, Tomasz Borowiec, Dawid Jurkowski, Kacper Pawluk, Mikołaj Kruszewski- trener Zdzisław Ziółkowski.

UKS „Yankees” Działdowo 2 mecz: Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Nikodem Borowski, Piotr Sobiewski, Grzegorz Łątkowski, Adam Wityczyn, Michał Cięszczyk, Tomasz Borowiec, Kacper Pawluk, Mikołaj Kruszewski – trener Zdzisław Ziółkowski.

Tabela Grupy Północnej Bałtyckiej Ligi Baseballu:

1. Dęby Osielsko
  2. Goats Poznań
  3. Piraci Władysławowo
  4. Yankees Działdowo

Kolejny mecz rozegrany zostanie w Działdowie 16 maja 2021 r., o godz. 12.00 i 15.00 z liderem Dębami Osielsko. Oprócz BLB , czekają nas Mistrzostwa Polski, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kutnie, a później ewentualnie półfinały i finały w Rybniku. We wrześniu finały młodzików, potem Puchar Grunwaldu i 26-28 listopad Międzynarodowy Turniej Działdowo Cup 2020/2021. Oczywiście jeżeli opanowana będzie pandemia.

Nadesłał: Zdzisław Ziołkowski

Dodał: Benedykt Perzyński