Kultura, edukacja, sport 22.06.2020
Yankeesi Działdowo w „nowej rzeczywistości”

W wakacje rozpoczyna się sezon baseballowy po ponad 4 miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Drużyna seniorów planuje udział w rozgrywkach 1 ligi państwowej baseballu z udziałem m.in. drużyn: Stal Kutno, Dragons Warszawa, Piraci Władysławowo oraz w Bałtyckiej Lidze Baseballu z udziałem 16 drużyn podzielonych na 4 grupy.

Yankeesi Działdowo w „nowej rzeczywistości”

Yankeesi mają bardzo silną grupę z mistrzem /Dęby Osielsko/ i wicemistrzem /Piraci Władysławowo/ poprzedniego sezonu oraz Dragons Warszawa i  Rookie Goats Poznań. Także w planie Polskiego Związku Baseballu i Softballu jest rozpoczęcie sezonu młodzieżowego. W lipcu i sierpniu półfinały i finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020, wrzesień i październik to Mistrzostwa Polski U-18 i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Sezon bardzo napięty i przy obecnych obostrzeniach będzie wielkim wyzwaniem dla naszego klubu i zawodników. Liczymy, że nastąpi pełna mobilizacja wszystkich zawodników od młodzika do seniora w celu uczestnictwa w rozgrywkach. Planujemy także imprezy towarzyskie, które tradycyjnie organizowane były przez klub m.in. Puchar Grunwaldu, Mistrzostwa Województwa SZS, Turniej Baseball Five a w dniach 20-22 listopada przełożony XX Turniej Międzynarodowy o Puchar Prezydenta RP „Działdowo Cup 2020”. Yankeesi rozpoczynają treningi w składzie zmienionymi w stosunku do roku 2019. Czy osłabienie będzie widoczne na boisku, czy może powrócą do składu roku poprzedniego Ci ,którzy planują odpoczynek od baseballu? Boisko pokaże jak jesteśmy mocni i czy młodzież da sobie radę po tak długiej przerwie.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski