Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 24.11.2021
Yankeesi Działdowo wicemistrzami województwa warmińsko-mazurskiego w baseballu!

9 listopada 2021 r. w hali działdowskiej „Dwójki” odbył się turniej baseballu, który był zarazem Mistrzostwami Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Medale złote i puchar za I miejsce  dla Lidera Miłomłyn, medale srebrne i puchar za wicemistrzostwo dla Yankees Działdowo,  medal brązowe i puchar za III miejsce SP Zajączkowo, na miejscu IV  SSP Tylice. Najbardziej zacięta walka była o medal brązowy, a o końcowym miejscu decydowały stracone obiegi. Mniej ich miało Zajączkowo i im przypadło najniższe miejsce na podium. Drużyna działdowska, która w składzie ma aż 6 dziewcząt, spisała się bardzo dobrze, zdobywając srebrne medale, grając z ekipami, w których zdecydowanie dominowali chłopcy.

Wyniki:

Miłomłyn – Działdowo 10:1

Tylice – Zajączkowo 3:3

Miłomłyn – Zajączkowo 12:0

Działdowo – Tylice 8:0

Zajączkowo – Działdowo 0:5

Miłomłyn – Tylice 11:2

Tabela:
1. Miłomłyn 6 33:3
2. Działdowo 4 13:10
3. Zajączkowo 1 3:20
4. Tylice 1 5:22

Yankees Działdowo: Milena Wrzecionowska, Aleksandra Jakóbowska, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Marta Sawicka, Adrian Domeradzki, Oskar Sobotka, Kinga  Zdunkiewicz, Julia Skibniewska, Karolina Chechłowska, Dominik Szulc, Nikodem Borowski, Grzegorz Sieczczyński. Trener: Zdzisław Ziółkowski.

Organizatorem Mistrzostw był klub „Yankees” Działdowo. Dziękujemy Dyrekcji szkoły i pracownikom hali za pomoc i wsparcie organizacji zawodów.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

 

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński