Przyroda i ekologia 24.07.2024
Zaproszenie do konkursu „Laur Agrobiznesu”

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie Laur Agrobiznesu, którego celem jest wyróżnienie najbardziej aktywnych osób z terenu województwa warmińsko-mazurskiego związanych zawodowo z rolnictwem, rybactwem, sektorem rolno-spożywczym, w tym przedsiębiorców.

Do konkursu zaproszeni są rolnicy, którzy wyróżniają się doskonałą organizacją gospodarowania, stosowaniem nowoczesnych technologii przy zachowaniu zasad ochrony środowiska przyrodniczego, ponadprzeciętną aktywnością zawodową, w tym wysokim poziomem produkcji rolniczej oraz producenci wytwarzający wysokiej jakości rolnicze surowce i żywność.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września br.

Uczestnicy mogą startować w siedmiu kategoriach:

– gospodarstwo tradycyjne,

– gospodarstwo wysokotowarowe,

– gospodarstwo/przedsiębiorstwo innowacyjne,

– gospodarstwo ekologiczne/ stosujące metody ekologiczne,

– gospodarstwo specjalistyczne/działy specjalne,

– przetwórcy żywności regionalnej, naturalnej, tradycyjnej, ale opartej na surowcach z województwa warmińsko-mazurskiego,

– gospodarstwo rybackie.

Przewidziana nagroda dla laureatów w każdej z ocenianych kategorii wynosi 5 tys. zł brutto, za drugie miejsce do 3 tys. zł brutto i za trzecie miejsce do 2 tys. zł brutto.

Dokumentacja konkursowa do pobrania na stronie internetowej:

Info: WiM

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński