Społeczeństwo i środowisko 26.07.2024
Zaproszenie do składania wniosków w projekcie „Premia społeczna”.

Fundacja Fundusz Współpracy ogłosiła nabór wniosków w projekcie „Premia społeczna”, do którego przystąpić mogą gminy i powiaty. Projekt „Premia społeczna” jest pilotażowym przedsięwzięciem skierowanym do lokalnych samorządów, jednostek organizacyjnych im podległych oraz społeczności, w których promowana jest realizacja usług społecznych wykonywanych przez podmioty ekonomii społecznej. Środki na realizację projektu pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 oraz z budżetu państwa.

Jednostka samorządu terytorialnego może ubiegać się o grant w wysokości do 350 tys. zł, będący dofinansowaniem do zadań zleconych podmiotom ekonomii społecznej (PES). Grant może być przeznaczony wyłącznie na pokrycie części kosztów usługi społecznej zleconej PES. Pozyskane środki będzie można przeznaczyć m.in. na usługi opiekuńcze, opiekę wytchnieniową, usługi w ośrodkach wsparcia, usługi asystenckie świadczone na rzecz osób z niepełnosprawnościami, poradnictwo specjalistyczne oraz zadania z zakresu pieczy zastępczej. Dofinansowane mogą być też usługi dotyczące interwencji kryzysowej oraz przedsięwzięcia związane z przeciwdziałaniem przemocy.

W ramach projektu planowane jest udzielenie co najmniej 250 grantów. Minimalna liczba grantów, które muszą być przyznane w naszym województwie to 6. Wnioski przyjmowane są do 26 sierpnia br. za pośrednictwem generatora.

Szczegóły, czyli procedury programu, wzór wniosku oraz instrukcja korzystania z generatora wniosków na stronie internetowej:

Info: PAP