Powiat Działdowski

A- A+

Zdrowie 20.06.2023
Zaproszenie na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

W bezpłatnym badaniu mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi NFZ mogą wziąć udział panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

– nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

– lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badania jest finansowane przez NFZ, można je wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Badanie odbędzie się 14 lipca br. w Działdowie, przy ratuszu (Plac Mickiewicza – parking)

Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60

lub poprzez formularz dostępny na stronie: http://www.mammo.pl/formularz

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie: www.mammo.pl

Informacje o innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie:

www.luxmed-diagnostyka.pl

Nadesłała: Anna Niemirska

Dodał: Benedykt Perzyński