Powiat Działdowski

A- A+

Wydarzenia 07.09.2022
Zaproszenie na IV Festiwal Chóralny „Młodzi mają głos” – koncert galowy

Już 16 września o godzinie 18:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy SP2 w Działdowie odbędzie się Koncert Galowy IV edycji Festiwalu Chóralnego „Młodzi mają głos”! Rezerwujcie termin w kalendarzach, nie może Was zabraknąć! Wstęp jest wolny, więc zabierzcie rodziny, znajomych i bądźcie z nami w ten wspaniały wieczór!

Wystąpią dla Was:

CHÓR COPERNICUS z Lublina – pod dyrekcją Mileny Wnuk

CHŁOPIĘCY CHÓR KAMERALNY „CHCEMY ŚPIEWAĆ” z Łodzi – pod dyrekcją Katarzyny Sawiak

CHÓR OUR VOICE z Działdowa – pod dyrekcją Danuty Czeczot

CHÓR CUDAWIANKI I CHÓR SUNLIGHT z Działdowa – pod dyrekcją Danuty Czeczot

Specjalnym gościem tej edycji będzie Izabela Zalewska – wokalistka, dyrygentka chóralna, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz pedagog wokalny. Zwyciężczyni programu telewizyjnego „Szansa na sukces Opole 2020” oraz laureatka Nagrody Publiczności w koncercie Debiuty na 57. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Naszym chórom podczas festiwalu będą towarzyszyć niesamowici muzycy, którzy wraz z chórzystami przeniosą Was do innego świata.

Robert Bielak – skrzypek, kompozytor, aranżer, producent i wizjoner muzyczny. Współtwórca olsztyńskiej grupy literacko-muzycznej „SCENA BABEL”. Animator zdarzeń artystycznych Olsztyna. Twórca Cabaretu dada Go.

Zbigniew Chrzanowski – perkusista, pedagog. Współpracował m. in. z Reni Jusis, Czerwony Tulipan, Robertem Janowskim. Obecnie pracuje z zespołem Babsztyl, Solid Rock-tribiute Dire Straits, Robert Bielak Ensemble.

Krzysztof Partyka – pianista, klawiszowiec, aranżer, pedagog. Uczestniczył w wielu projektach o bardzo skrajnych stylistykach od poezji śpiewanej poprzez jazz aż do ostrego rocka odnajdując się w każdej przestrzeni dźwiękowej.

Przemek Góralski- niezwykle barwna postać. Gitarzysta wielu muzycznych projektów. Grał z Natalią Niemen. Był jednym z twórców zespołu Multicolor.

Stach Czeczot- kontrabasista i basista. Koordynator festiwalu „Młodzi mają głos”. Muzyk zespołów Harlem, Rock-tribiute Dire Straits, Robert Bielak Ensemble, Multicolor. Grał z Grzechem Piotrowskim i Tomkiem Szymusiem w zespole Head Up.

Koncert poprowadzi Katarzyna Janke – z urodzenia zwyczajna kobieta, z natury kociara, z zamiłowania „artystka”. W wolnym czasie występuje na deskach teatru amatorskiego przy MDK w Działdowie.

Na koncercie usłyszycie takie utwory jak: „Mamma Mia” z rep. ABBY, „Something just like this” z rep. Coldplay czy też “Szare Miraże” z rep. Maanamu w aranżacji Łukasza Matusika.

Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na facebooku „Festiwal Chóralny Młodzi Mają Głos”.

Nadesłała: Patrycja Szczęsna

Dodał: Benedykt Perzyński