Wydarzenia 13.01.2023
Zaproszenie na obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach

18 stycznia br. odbędą się w Działdowie, podobnie jak w latach ubiegłych,  uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach zgodnie z Uchwałą Nr XVI/294/20 z dnia 26 maja 2020 r., podjętą przez samorząd warmińsko mazurski. Organizatorami uroczystości są Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Urząd Miasta Działdowo.

Program obchodów:

11:30 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicami upamiętniającymi Ofiary obozów w Działdowie oraz Błogosławionych Męczenników abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego przed kościołem p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej,

12:00 – msza święta w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej,

13.30 – uroczystości na placu obozowym KL Soldau, później Nakazowo-Rozdzielczego Obozu NKWD z udziałem wojskowej asysty honorowej:

– hymn państwowy,

– wystąpienia okolicznościowe,

– złożenie wieńców pod pomnikiem – krzyżem poświęconym ofiarom obu totalitaryzmów,

14.30 – zakończenie uroczystości.

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński