Wydarzenia 15.02.2023
Zaproszenie na X Walentynkowy Ogólnopolski Turniej Baseballu

23 lutego br., po raz 10. spotkają się baseballiści na Ogólnopolskim Turnieju Baseballu., który odbędzie się w hali ZPO nr 2 w Działdowie z udziałem drużyn z Gdańska, Miłomłyna, Tylic, Zajączkowa Lub. i gospodarzy – Yankees Działdowo.

Turniej będzie również okazją do dobrego przetestowania „maszyny” zastępującej miotacza i tym samym  uatrakcyjni grę halową. Mecze rozpoczną się o godzinie 9.00.

Po raz pierwszy w Polsce, i do tego w Działdowie, odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Baseball5 o Puchar Działdowa pod Patronatem Burmistrza Miasta z udziałem ekip z Tanzanii, Litwy, Ukrainy, Mołdawii, Estonii i Polski. Sezon halowy zakończą: Turniej Niepodległości w listopadzie i XXII Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup” o Puchar Prezydenta RP, natomiast sezon „na powietrzu” rozpoczną seniorzy Yankees Działdowo na początku maja meczami I ligi z Dębami Osielsko, a zakończą we wrześniu. Tradycyjnie planowany jest szósty mecz z wojskami NATO /USA/, stacjonującymi na Warmii i Mazurach /wynik rywalizacji 4:1 dla Yankees/. Ponadto młodzi Yankeesi zaś walczyć będą o medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Warszawie oraz planowanym w październiku Turnieju Baseball5. W grudniu natomiast podsumujemy osiągnięcia w baseballu podczas 30-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Yankees” Działdowo.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Yankees DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński