Kultura, edukacja, sport 05.12.2019
Chór „Our Voice” na Grand Prix Polskiej Chóralistyki! (film)

W dniach 29 listopada – 1 grudnia br. miał miejsce w Poznaniu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2019,  w którym wzięły udział chóry z całej Polski: kierowany przez Małgorzatę Podzielny Zespół Wokalny Rondo” z Wrocławia – laureat 50. Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod batutą Iriny Bogdanovich – laureat 18. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, Chór Żeński Schola Cantorum Bialostociensis pod batutą Anny Olszewskiej – laureat 59. Festiwalu Pieśni Chóralnej im. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach, kierowany przez Danutę Czeczot Młodzieżowy Chór Our Voice z Działdowa – laureat 39. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy, kierowany przez Karolinę Piotrowską-Sobczak Chór Dziewczęcy Kosy z Poznania – laureat 31 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi oraz kierowany przez Barbarę Halec Chór Kameralny Akademii Sztuki w Szczecinie – laureat 22 Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodsiensis. Członkowie chórów i ich opiekunowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach wokalnych i spotkaniach oraz, oczywiście, w przesłuchaniach konkursowych (film).

Nasz udział w Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2019 to dla nas ważne wydarzenie. Z dumą reprezentowaliśmy powiat działdowski i województwo warmińsko-mazurskie. Uczestniczyliśmy w wielu warsztatach, koncertach i spotkaniach ze wspaniałymi, cenionymi chórami. Czujemy się wyróżnieni, szczęśliwi i naładowani pozytywną energią do dalszej pracy. Był to jeden z naszych najlepszych wyjazdów konkursowych. Bardzo się cieszę, że mogę pracować z tak utalentowaną młodzieżą. Bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Panu Gustawowi Markowi Brzezinowi i Staroście Działdowskiemu Panu Pawłowi Cieślńskiemu – powiedziała po powrocie Danuta Czeczot.