Kultura, edukacja, sport 20.11.2019
Finał wojewódzki turnieju piłki nożnej dziewcząt (2005 i mł.) „Moje boisko Orlik 2012” – wyniki

14 listopada br. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Starym Dłutowie odbył się pod honorowym patronatem Starosty Działdowskiego Finał Wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt „Moje boisko Orlik 2012” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali wiceprzewodniczący  WMSZS w Olsztynie Mirosław Urbanowski, prezes PSZS w Działdowie Henryk Przybyszewski, dyrektorzy szkoły Katarzyna Trzcińska-Raczkowska i Jacek Nowakowski.

W turnieju tym zagrały zespoły: SP Dłutowo, SP Miłki, SP Kurzętnik. Dziewczęta  z rocznika 2005 i młodsze. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym 2×10 min.

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Województwa w piłce nożnej dziewcząt wywalczył zespół z Miłek. Druga lokata przypadła dziewczętom z Dłutowa a trzecia drużynie z Kurzętnika.

SP Miłki – SP Kurzętnik       5:0

SP Miłki – SP Dłutowo         1:0

SP Dłutowo – SP  Kurzętnik 2:1

Kolejność końcowa

SP Miłki           6 pkt 6:0

SP Dłutowo      3 pkt 2:2

SP Kurzętnik    0 pkt 1:7

Najlepsza zawodniczka: Izabela Tarnacka – SP Miłki

Królowa strzelczyń: Weronika Kryba – SP Miłki

Najlepsza bramkarka: Sara Kempka – SP Dłutowo

Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale, dyplomy WMSZS w Olsztynie oraz upominki od Starostwa Powiatowego w Działdowie i Burmistrza Lidzbarka.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują Staroście Działdowskiemu, Burmistrzowi Lidzbarka, dyrekcji szkoły oraz FHU Tempo Macieja Radzanowskiego z Działdowa za ogromne wsparcie i wkład w organizację Finału Wojewódzkiego w piłce nożnej dziewcząt – Moje boisko Orlik 2012 w Ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nadesłała: Dorota Olszewska

Fot: SP DłutowoDodał: Benedykt Perzyński