Społeczeństwo i środowisko 26.01.2018

9 lutego br. odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Działdowie.  Inwestorem jest Powiat Działdowski. Projekt wykonała firma projektowa „Eko-Archiplan” z Działdowa. W nowej siedzibie poradni, oprócz gabinetów specjalistycznych, zlokalizowane zostały m.in. wielofunkcyjna sala szkoleniowa, sala wczesnego wspomagania rozwoju, sala integracji sensorycznej, pomieszczenia do pracy z grupami (socjoterapia, ruch rozwijający Weroniki Sherborne). Budynek jest przyjazny dla dzieci, m.in. poprzez istniejące poczekalnie dla rodziców z małymi dziećmi oraz mały plac zabaw przed budynkiem. Klienci korzystający z usług poradni nie powinni mieć problemów z parkowaniem pojazdów, gdyż przeznaczone będzie na to min. 15 miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych. Budynek jest pozbawiony barier architektonicznych, posiada windę i wszelkie inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zbudowanie nowej siedziby umożliwia poszerzenie usług poradni, na które czeka środowisko, a które w obecnych warunkach lokalowych nie mogą być realizowane. Koszt inwestycji: 2 148 157 zł, z czego 1 488 157 zł to środki Powiatu Działdowskiego, zaś 660 000 zł to środki PFRON. Ponadto zakupiony został sprzęt komputerowy do nowego budynku poradni za kwotę 60 091 zł ze środków Powiatu Działdowskiego.