Społeczeństwo i środowisko 06.11.2018
Powiat Działdowski wyróżniony prestiżową nagrodą za wspieranie rozwoju Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej!

25 października br. Powiat Działdowski został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem w postaci okolicznościowej statuetki przez redakcję miesięcznika „IT w Administracji”, za skuteczne zaangażowanie się w prace nad rozwojem Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej. Uroczystość wręczenia statuetek miała miejsce w trakcie Konwentu Informatyków Polski Wschodniej w Hotelu In Between w Panieńszczyźnie k. Lublina. Nadmienić należy, że to wyróżnienie Powiat działdowski otrzymał jako jedna z trzech, obok Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Kurzętnik, jednostka samorządu terytorialnego z województwa warmińsko-mazurskiego.

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej to jedna z największych inwestycji teleinformatycznych w Europie. W ramach ww. programu wybudowano regionalne sieci szkieletowe, stworzono 10 tys. km nowej sieci światłowodowej i ok. 1 tys. węzłów dystrybucyjnych w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim oraz podkarpackim

Fot: Piotr UtrataDodał: Benedykt Perzyński