Kultura, edukacja, sport 01.07.2019
Powiatowy Wieczór z Poezją z udziałem Joanny Fertacz (film)

30 czerwca 2019 br. w Parku Honorowych Dawców Krwi miał miejsce pierwszy z tegorocznej, siódmej już edycji Powiatowych Wieczorów z Poezją. To wydarzenie literackie finansuje Powiat Działdowski, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa. Spotkanie zostało przygotowane przy współpracy z Miejskim Domem Kultury oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie. Patronami medialnymi imprezy są Radio Olsztyn i Radio7.

Gościem Wieczoru była aktorka Teatru im. Stefana Jaracza – Joanna Fertacz, a towarzyszyła jej poetka i malarka z Działdowskiej Kuźni Słowa, Iwona Cherej. Jednocześnie była to promocja jej tomiku wierszy zatytułowanego „Wędrująca”. Podczas spotkania zorganizowano plenerową wystawę prac plastycznych Iwony Cherej, które wzbudziły duże zainteresowanie działdowskiej publiczności. Interpretacji tekstów towarzyszyły występy muzyczne zespołu Szkoły Muzyki i Tańca Art Music w składzie: Kornelia Falk – śpiew, pianino, Patryk Szymański – gitara elektroakustyczna, Krzysztof Rychcik- gitara elektroakustyczna, Krzysztof Wojtas – gitara basowa oraz Robert Markowski- perkusja. Piosenki, które zaprezentowali muzycy, skomponowała Kornelia Falk, a autorami ich tekstów są twórcy z Działdowskiej Kuźni Słowa.

Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka do obu bohaterek wieczoru po pamiątkowe wpisy do autorskiego tomiku poezji Iwony Cherej.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

Fot: Marcin Ostrowski, Dariusz Buczyński, Marta KaczmarczykDodał: Benedykt Perzyński