Społeczeństwo i środowisko 11.10.2018
Śpiew, taniec i kabaretowe skecze, czyli „Seniorada 2018”

5 października br. w Płośnicy odbyło się powiatowe spotkanie grup seniorskich „Seniorada 2018”, którego organizacją zajęła się Gmina Płośnica, a dokładnie Gminne Centrum Kultury i Biblioteka . W tym roku uczestniczyło w nim prawie 150 osób z siedmiu grup:  Stowarzyszenie „Pogodna Jesień” z Lidzbarka, Stowarzyszenie „Aktywny Senior” z Iłowa-Osady, Senior „Vigor” z Lidzbarka, Klub 50 + z Płośnicy, Zespół Dziady Weselne z Małego Łęcka, „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju gminy Rybno” z Rybna oraz zespół śpiewaczy Echo ze Skurpia. Każda z zaproszonych grup zaprezentowała się krótka piosenką, skeczem. Atrakcją wieczoru był występ romskiego zespołu HITANO z Olsztyna.

W spotkaniu uczestniczyli również goście, m. in. starosta Marian Janicki, wójt Krzysztof Groblewski, prezes Federacji UTW WiM Antoni Furtak, dyrektor GOKiS w Iłowie-Osadzie Piotr Olszewski oraz dyrektor Centrum Kultury-Biblioteka w Rybnie Jarosław Rolkowski.

Uczestnicy „Seniorady 2018” otrzymali również drobne upominki ufundowane przez Gminę Płośnica i Powiat Działdowski.

Info:  GCKiB w Płośnicy

Fot: GCKiB w PłośnicyDodał: Benedykt Perzyński