Kultura, edukacja, sport 28.03.2018
ZABAWA JĘZYKIEM ANGIELSKIM PO RAZ DRUGI W BURKACIE

20 marca br. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się II Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Easy English” dla szkół gminy Działdowo. W konkursie wzięło udział 56 uczniów z 7 szkół podstawowych gminy Działdowo, którzy zostali uprzednio wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów Pierwszy to test, po którym został wyłoniony Mistrz Języka Angielskiego, I Wicemistrz i II Wicemistrz w kategorii szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Drugi etap to praca zespołowa. Uczestnicy zostali przydzieleni do 7 zespołów (mieszanych) i brali udział w konkurencjach, których inspiracją były znane i lubiane teleturnieje telewizyjne takie jak: Va Bank, Jeden z Dziesięciu oraz Masterchef Junior.

Zmagania uczniów obserwowała komisja konkursowa w składzie: Justyna Antczak (nauczycielka j. angielskiego z SP w Burkacie), Malwina Szmidt- Zbrzyzna (nauczycielka j. angielskiego z SP w Uzdowie) oraz Anna Kamińska (nauczycielka j. angielskiego z SP w Księżym Dworze).

Wyniki:

Kategoria klas I-III szkół podstawowych

Mistrz Języka Angielskiego- Oskar Rudnicki ( SP Księży Dwór)

I Wicemistrz Języka Angielskiego – Maciej Rogoziński (SP Turza Wielka)

II Wicemistrz Języka Angielskiego – Adam Doliński (SP Uzdowo)

Kategoria klas IV-VI szkół podstawowych:

Mistrz Języka Angielskiego- Norbert Zagajewski ( SP Turza Wielka)

I Wicemistrz Języka Angielskiego –  Jakub Szklarski (SP Księży Dwór)

II Wicemistrz Języka Angielskiego –  Marcel Wojciechowski (SP Ruszkowo)

Kategoria klas VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne:

Mistrz Języka Angielskiego- Sebastian Zieliński ( SP Księży Dwór)

I Wicemistrz Języka Angielskiego –  Szymon Kraśniewski (SP Uzdowo )

II Wicemistrz Języka Angielskiego –  Adam Kolczyński (SP Księży Dwór)

Konkurs swoją obecnością zaszczycili: przewodniczący Rady Gminy Mirosław Zieliński, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Działdowo Danuta Smereczyńska, przewodnicząca Komisji Oświaty Gminy Działdowo i sołtys wsi Burkat Krystyna Wasiak, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie Aleksandra Kowalska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody Polskiej w Klęczkowie Grażyna Schade. Uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne w formie statuetek i pamiątkowe medale. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania dla szkół za udział w konkursie.

Materiał opracowały: Ewa Chilińska, Magdalena Przybyszewska i Justyna Antczak