Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 16.04.2018
18. GALA SPORTU WARMII I MAZUR

12 kwietnia br. w Filharmonii Warmińskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbyła się 18 Gala Sportu Warmii i Mazur, podsumowująca osiągnięcia sportowe w 2017 r. To tradycyjna impreza, podczas której  były  podziękowania dla zawodników, trenerów i ludzi  związanych z kulturą fizyczną za ich wysiłek i dokonania. Dzięki sukcesom sportowym o Warmii i Mazurach głośno jest na całym świecie. Galę otworzył mini recital saksofonisty Tomasza Mieczykowskiego, po czym wszystkich zebranych powitała para prowadzących: Iwona Pavlovic i Maciej Wróbel. Wśród zaproszonych byli: zawodnicy, trenerzy, ludzie sportu, olimpijczycy, zaproszono także parlamentarzystów, przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, samorządowców, reprezentantów wyższych uczelni i dyrektorów szkół.

Galeria

W tym dniu wręczono również cztery odznaki „Zasłużony dla Województwa Warmińsko–Mazurskiego”. Uhonorowani zostali: Zdzisław Ziółkowski (nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie, Honorowy Profesor Oświaty i trener baseballu), Małgorzata Witaszczyk, Jerzy Cimoszyński i Leszek Dublaszewski.

Galeria

Galę uświetniły pokazy sportowe uczniów  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Grzegorza Bublewicza w Olsztynie i pokaz interdyscyplinarny taekwondo i gimnastyki sportowej.  Na zakończenie imprezy wystąpiła wschodząca gwiazdy polskiej muzyki pop, pochodząca z Elbląga zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji The Voice of Poland, Marta Głuszewska.

 

Galeria

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Dodał: Benedykt Perzyński