Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 16.04.2018
WIELKI SUKCES MAŁEJ SZKOŁY

Polonistka z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku, Anna Ambrochowicz, kolejny raz doskonale przygotowała uczennicę do elitarnego konkursu, jakim jest Olimpiada Literatury i Języka Polskiego. Jej podopieczna, Magdalena Dobiesz, tegoroczna maturzystka, już ma pewne 100% z trzech egzaminów maturalnych: języka polskiego w części ustnej i pisemnej na poziomie podstawowym oraz pisemnym na poziomie rozszerzonym, bowiem 14 kwietnia br. została finalistką ww. olimpiady na etapie ogólnopolskim. Świetnie napisany esej zapewnił Magdzie sukces na najwyższym szczeblu polonistycznych zawodów.
Ta utalentowana, ale niezwykle skromna, licealistka uczy się w klasie politechnicznej, wiąże swoją przyszłość z naukami biologicznymi, lecz pasjonuje ją literatura i nauki społeczne. Dzięki uzyskanemu tytułowi będzie mogła spokojnie wybrać spośród czekających już na nią indeksów szkół wyższych i ostatecznie zadecydować, czy bardziej ją interesuje medycyna czy prawo, czy woli Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski, a może Politechnikę Gdańską?
Magdalenie Dobiesz i jej opiekunce Annie Ambrochowicz gratulujemy sukcesów i podziwiamy za ogrom pracy włożony w przygotowanie do konkursu.

Nadesłała: Paulina Sekita

Dodał: Benedykt Perzyński