Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 31.05.2023
Wkrótce Powiatowe Wieczory z Poezją i Prozą!

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa wzorem lat ubiegłych na podstawie umowy z Powiatem Działdowskim, będzie realizować zadanie publiczne z zakresu kultury pod nazwą „Powiatowe Wieczory z Poezją i Prozą”. Zadanie jest finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego (w imieniu stowarzyszenia jako przewodnicząca składam podziękowania dla Pana Starosty Pawła Cieślińskiego). Planowane są  tego lata cztery spotkania,  podczas których twórczość lokalnych literatów będą prezentować dla publiczności znani i popularni aktorzy.

Organizacyjne wsparcie Stowarzyszeniu zapewniają lokalne ośrodki kultury w zależności od lokalizacji wydarzenia. W tym roku DKS współdziałać będzie z Miejskim Domem Kultury w Działdowie, Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku i Biblioteką Centrum Kultury Gminy Działdowo. Wszystkie spotkania odbędą się w niedzielne popołudnia/ wieczory. Godzina 17.00. Wstęp wolny. W Działdowie w odpowiedzi na liczne sugestie uczestników impreza wraca do Parku Honorowych Dawców Krwi. Poza tym spotkamy się w Lidzbarku w nowym amfiteatrze oraz po raz pierwszy w Uzdowie.

25 czerwca 2023 r. przyjadą do nas Marcin Troński i Jan Jankowski. Wystąpi wraz z nimi Elżbieta Zakrzewska, która specjalnie na to spotkanie napisała coś zupełnie nowego, co uczyni z tego spotkania formułę „teatru przy stoliku”.

2 lipca 2023 r. zapraszamy do Uzdowa, gdzie wiersze Kamili Zielińskiej-Krogulskiej przedstawi sympatyczny policjant z serialu „Ojciec Mateusz” czyli Michał Piela.

7 lipca 2023 r. do Lidzbarka zawita Joanna Trzepiecińska, a z lidzbarskiego amfiteatru popłyną wiersze tamtejszego poety, Wiesława Ferenca.

Zakończymy letnie spotkania ze słowem w Działdowie 30 lipca 2023 r. spotkaniem z aktorką teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Joanną Fertacz u boku której wystąpi poetycki gość z Olsztyna, Elżbieta Mierzyńska.

Nadesłała: Renata Buczyńska

Dodał: Benedykt Perzyński