Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 26.10.2023
Zespół Szkół nr 1 w Działdowie zwycięzcą i laureatem nagrody konkursu: „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” Zespół Szkół nr 1 w Działdowie zwycięzcą i laureatem nagrody konkursu: „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Zespół Szkół nr 1 w Działdowie wziął udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK-PIB).

W tym roku konkurs poświęcono zagadnieniu „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”. Jego celem było przeprowadzenie akcji szkoleniowej dotyczącej rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów, bezpiecznego korzystania z Internetu, pobudzenia kreatywności uczniów oraz promowania interdyscyplinarnej współpracy w szkołach.

Projekt ten został z powodzeniem przeprowadzony przez naszych nauczycieli informatyki: Adama Włodarczyka, Cezarego Zarębskiego i Grzegorza Kurowskiego.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły realizowali zadania na kilku etapach. Pierwszy etap miał formę warsztatów, podczas których uczniowie zdobywali wiedzę na temat cyberzagrożeń, ucząc się zarówno rozpoznawać je, jak i ich unikać. W kolejnym etapie uczniowie realizowali treści kursu umieszczonego na https://ose.gov.pl/pkc, podczas którego rozwijali swoje kompetencje cyfrowe. Ostatecznym etapem projektu było stworzenie różnorodnych materiałów audiowizualnych, takich jak filmy, prezentacje multimedialne i grafiki, opisujące zagrożenia w sieci oraz metody ich unikania, które zostały wykorzystane w kampanii w mediach społecznościowych.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i wsparciu Dyrekcji oraz nauczycieli, nasza szkoła odniosła sukces w konkursie.

We wrześniu bieżącego roku szkolnego otrzymaliśmy wiadomość, że Zespół Szkół nr 1 został jednym z laureatów konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych.” Dla nas to ogromne wyróżnienie, które podkreśla wspólne zaangażowanie w kształtowanie kompetencji cyfrowych uczniów oraz promocję bezpieczeństwa w sieci.

Organizator konkursu, NASK-PIB, poinformował nas, że jako nagrodę otrzymamy Mobilną Pracownię Komputerową (MPK). W zestawie MPK znajduje się 16 laptopów z oprogramowaniem NetSupport School, szafa do ich przechowywania, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi. Całkowita wartość nagrody wynosi aż 44 243,10 zł brutto.

Jesteśmy dumni z uczniów oraz nauczycieli, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu. To nie tylko nasza wygrana, ale także krok w kierunku rozwoju kompetencji cyfrowych wśród młodego pokolenia.

Nadesłał: Tomasz Nąć

Galeria

/zdjęcie główne przedstawia czterech mężczyzn/

Fot: ZS nr 1 w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński