Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 07.02.2024
Ponad 220 uczestników zimowej kąpieli na Powiatowym  Festiwalu Morsowania w Lidzbarku!

Z inicjatywy Stowarzyszenia Morsy Działdowo 4 lutego br. odbył się I Powiatowy Festiwal Morsowania. Festiwal odbył się na plaży miejskiej w Lidzbarku a współorganizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku.

Patronatem wydarzenie objął starosta działdowski Paweł Cieśliński oraz burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, który był gospodarzem festiwalu. Do inicjatywy przyłączyło się również gmina Miasto Działdowo z burmistrzem Grzegorzem Mrowińskim, gmina Działdowo z wójtem Mirosławem Zielińskim oraz gmina Rybno z wójtem Tomaszem Węgrzynowskim. Dzięki wsparciu finansowemu samorządów udział w morsowaniu był bezpłatny, a każdy uczestnik wejścia do wody otrzymał pamiątkowy medal oraz pakiet gadżetów. Wspólną rozgrzewkę w stylu fitness poprowadziła Karolina Piskorowska. Podczas festiwalu można było skorzystać ze strefy relaksu – sauna, jacuzzi. Na uczestników czekały również gorące posiłki i napoje.

Do wody podczas festiwalu weszło 223 pasjonatów zimowych kąpieli, m.in. Morsy z Działdowa, Lidzbarka, Wesołe Morsy z Jezioraka z Iławy, Morsy Grunwald, Dąbrówna, Rybna, Nidzicy, Mławy, Iłowa, Ostródy, Szczytna, Brodnicy, Żuromina, Raciąża, Starego Dłutowa, Nowego Dłutowa, Cieląt, Niestoi, Sierpca, Nowego Dworu, Brodowa, Skępna, Woli Kęczewskiej, Niechłonina, Elbląga, Priomy, Zielonej, Gralewa, Żabin, Lubawy, Naguszewa, Zielunia, Otwocka, Koszalew, Pigłowa. Nad bezpieczeństwem morsujących czuwali ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Lidzbarku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku.

Morsy z Działdowa zażywają zimnych kąpieli już od kilkunastu lat w jeziorze Szkotowskim. 9 listopada 2023r. nieformalna grupa pasjonatów zimowych kąpieli założyła stowarzyszenie pod nazwą Morsy Działdowo. Po trzech miesiącach od zarejestrowania działalności Stowarzyszenie liczy 50 członków. Skupia ono mieszkańców Powiatu Działdowo i okolic.  Stowarzyszenie w swojej działalności główny nacisk kładzie na profilaktykę zdrowotną poprzez zachęcanie do zimnych kąpieli, biegania, marszobiegów i innych aktywności sportowych oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Obecnie Stowarzyszenie skupia się na budowaniu trwałej więzi w organizacji a także na budowaniu wizerunku organizacji w otoczeniu. Pozytywny wizerunek oraz działania Stowarzyszenia przyciągają nowych członków do wspólnych działań oraz stymulowania aktywności i integracji społeczności lokalnej a także promocji powiatu.

Nadesłała: Iwona Karkut

 

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Galeria

Fot: Stowarzyszenia Morsy DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński