Kultura, edukacja, sport 06.06.2023
9 Mini Piknik już za nami – wspaniała promocja sportu i olimpizmu w Dniu Dziecka

1 czerwca br., na 9. Mini Pikniku Olimpijskim w działdowskiej „dwójce”,punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęły się zmagania uczniów w kilkunastu dyscyplinach sportu i konkursach. Zanim jednak królować zaczął sport, rozpoczęła się część oficjalna wraz z ceremoniałem olimpijskim. Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego podniesiona została flaga olimpijska.

W tym roku gośćmi pikniku byli: Zbigniew Lubiejewski, złoty medalista z Montrealu, Marian Sypniewski, brązowy medalista z Moskwy i Barcelony, Stanisław Iwaniak, uczestnik igrzysk w Monachium, przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego i wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego, Piotr Turowski i wiceburmistrz Andrzej Wiśniewski. Kulminacją oficjalnej części było  wręczenie dwóch Medali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które otrzymali: Gabriel Chojak – właściciel firmy i klubu Dekorglass, sponsor sportu dzieci i młodzieży, i naszych pikników oraz Zdzisław Ziółkowski, pomysłodawca i organizator pikników.

Po ceremonii ponad 400. uczniów rozpoczęło sportowe zmagania, m. in. w golfie prowadzonym przez olimpijczyków Zbigniewa Lubiejewskiego i Stanisława Iwaniaka, koszykówce, piłce nożnej, łucznictwie, baseball5, tenisie stołowym, badmintonie, wyścigach kapsli, jeździe na rowerze, szachach, przeciąganiu liny oraz nauce pierwszej pomocy.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali mnóstwo nagród ufundowanych przez sponsorów: Dekorglass, Heinz Glas, PROREMBUD, PCK, Urząd Marszałkowski w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Działdowie, Drukarnię TINTA, UKS „Yankees”, Muzeum Pogranicza, PKOl i Bank Pekao S.A.

Za rok Jubileusz 10-lecia!

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia grupę uczestników wydarzenia/

Fot: SP 2 DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński