Kultura, edukacja, sport 06.06.2023
SAD PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W NIECHŁONINIE

Przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie trwają nieustanne zmiany. Powstała już kwietna łąka, ogródek ziołowo-warzywny, rosną już ozdobne jabłonki, a teraz przyszedł czas na sad.

Założenie sadu to było nasze ciche marzenie, które spełniło się dzięki doskonałej współpracy z firmą Polenergia, która  zakupiła i dostarczyła do szkoły jabłonie, grusze i czereśnie.  Inicjatywa  założenia sadu spotkała się z dużym zainteresowaniem. W akcji sadzenia  udział wzięli: wójt gminy Płośnica Krzysztof Groblewski, inspektor do spraw ochrony środowiska Agnieszka Szwejk, sołtys wsi Gruszka Marek Lech, absolwenci naszej szkoły, strażacy OSP Niechłonin, rodzice oraz babcie i dziadkowie uczniów, dyrektor i pracownicy szkoły, uczniowie i przedszkolaki. Wszyscy pracowali sprawnie i z dużym zaangażowaniem. Nasi najmłodsi uczniowie i przedszkolaki mieli okazję nabywać umiejętności ogrodnicze pod doświadczonym okiem seniorów i rodziców. To była bardzo udana akcja.

Mamy nadzieję, że drzewka się przyjmą i w przyszłości pięknie zaowocują. A nasz przyszkolny sad przyczyni się do zachowania różnorodności biologicznej i zdrowia wszystkich, którzy będą mieć okazję skosztować naszych owoców. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze owoce.

Informacja: SP w Niechłoninie

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: SP w NiechłoninieDodał: Benedykt Perzyński