Kultura, edukacja, sport 06.08.2020
Już wkrótce rozgrywki 1 ligi baseballu i Bałtyckiej Ligi Baseballu z udziałem Yankees Działdowo.

Mimo zagrożeń pandemią ruszają rozgrywki baseballu w Polsce. 22 i 23 sierpnia Yankeesi Działdowo po raz pierwszy wybiegną na boisko w sezonie 2020. W sobotę rozegrają mecz w Osielsku z rezerwami ekstra ligowych Dębów, którzy w 2019 roku wygrali Bałtycką Ligę Baseballu, a w niedzielę w ramach 1 ligi państwowej spotkają się w Działdowie z Warsaw Dragons (Smokami) ze stolicy. W tym roku Yankeesi zagrają osłabieni brakiem kilku zawodników z żelaznego składu, którzy ze względów zdrowotnych, zakończeniu kariery nie wystąpią w rozgrywkach. Jest to duża szansa dla młodzieży, która ma okazję „wskoczyć” do pierwszego składu. Odmłodzenie zespołu pozwoli w kolejnych latach na grę być może w ekstra lidze. W I lidze zgramy także z Piratami Władysławowo, Stalą II Kutno i wspomnianymi Smokami. Natomiast Bałtycka Liga liczy 16 drużyn podzielonych na 4 grupy /w sezonie 2020 Yankeesi zajęli IV miejsce/. W „naszej” grupie zagramy z Piratami Władysławowo, Goats Poznań i wymienianymi Dębami Osielsko. Także ruszają rozgrywki młodzieżowe. Pierwsi wystartują baseballiści w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii U-15. Pierwsza tura eliminacji zostanie rozegrana w Działdowie z udziałem Yankees Działdowo, Centaurów Warszawa i Stali Kutno w dniu 29 sierpnia 2020 roku na boisku baseballowym przy ul. Świerkowej. Zwycięzcy awansują bezpośredni do finału, miejsca 2 walczyć będą o 1 awans do finału i miejsca 5-6, natomiast 3 walczyć będą o lokaty 7-9 w Mistrzostwach Polski. We wrześniu młodzicy U-12 walczyć będą o medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach z reprezentantami pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego ,podlaskiego, kujawsko-pomorskiego  i warmińsko-mazurskiego. W dniach 11-15 sierpnia 2020 roku czwórka młodych baseballistów wyjeżdża do Wrocławia na zgrupowanie Kadry Narodowej U-15.W dniach 20-22 listopada planujemy rozegrać przełożony z marca 20 Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2020” o Puchar Prezydenta RP. Mamy nadzieję, że pandemia nie zakłóci rozgrywek i będziemy cieszyć się pięknem walki sportowej na boiskach baseballowych. Zarząd Klubu, zawodnicy i rodzice wyrażają podziękowania  Urzędom: Marszałkowskiemu, Miasta Działdowo, Starostwa Powiatowego w Działdowie, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, Polskiemu Związkowi Baseballu i Softballu, Polish National Youth Baseball Foundation i sponsorom za pomoc w udziale w rozgrywkach. Liczymy także na wsparcie klubu od nowych sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć udział Yankeesów w rozgrywkach 1 ligi i BLB / tel. 694 813 791/.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński