Kultura, edukacja, sport 03.08.2020
Powiatowe Wieczory z Poezją. Wieczór drugi pełen żartu i humoru

2 sierpnia 2020 roku, przy sprzyjającej pogodzie na dziedzińcu zamkowym, zebrała się grupa wielbicieli poezji, aby uczestniczyć w drugim spotkaniu w ramach tegorocznych Powiatowych Wieczorów z Poezją. Organizatorzy spotkania – Działdowska Kuźnia Słowa oraz współpracujące ze Stowarzyszeniem instytucje: Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Pogranicza w Działdowie w tym roku zaproponowały nowe miejsce, a mianowicie dziedziniec działdowskiego zamku. Jak stwierdziła publiczność po pierwszym wieczorze, wybór ten okazał się świetnym pomysłem. Nowe miejsce jest bardzo klimatyczne, ma świetną akustykę i co ważne, ze względu na swój spory obszar, pozwala na zachowanie dystansu społecznego, co jest jednym z warunków reżimu sanitarnego, tak istotnego w okresie pandemii, spowodowanej wirusem COVID 19.

Publiczność powitali główni bohaterowie wieczoru: aktor Mariusz Jakus i poeta ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, Zbigniew Kędzierski. Mariusz Jakus, którego widzowie znają głównie z ról raczej brutalnych i agresywnych postaci, zaprezentował się tym razem jako ciepły, sympatyczny, dowcipny, a czasami nawet bardzo refleksyjny interpretator wierszy Zbigniewa Kędzierskiego. Obaj panowie stworzyli na scenie miłą, swobodną atmosferę, wymieniając uwagi na temat żartobliwych, pełnych humoru i lekkiej ironii wierszy działdowskiego poety. Chociaż nie zabrakło również wśród nich utworów refleksyjnych. Jako, że te poetyckie spotkania mają charakter powiatowy, akcent ten zapewniła wokalistka  z Lidzbarka, Marta Wiadrowska, która zachwyciła publiczność swoim występem.

Należy przypomnieć, że cykl spotkań Powiatowe Wieczory z Poezją finansuje Powiat Działdowski, a kolejny z nich, ostatni już w tym roku, odbędzie się za tydzień, w dniu 9 sierpnia.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

Fot: Autorzy zdjęć: Darek Buczyński i Marcin Ostrowski.Dodał: Benedykt Perzyński