Kultura, edukacja, sport 28.07.2020
Powiatowe Wieczory z Poezją. Wieczór I

Tradycyjnie, jak każdego roku, w lipcu rozpoczęto cykl spotkań literackich znanych pod nazwą „Powiatowe Wieczory z Poezją”. To już ósma edycja tego wydarzenia, które  finansuje Powiat Działdowski, a realizuje Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, przy współpracy lokalnych ośrodków kultury.

Ten rok dla organizatorów jest szczególnie trudny z powodu panującej epidemii wirusa COVID19. Z tego względu zaplanowano tylko trzy spotkania. W trakcie ich realizacji przywiązuje się szczególną uwagę do zachowania wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

Pierwszy z zaplanowanych Wieczorów odbył się w dniu 26 lipca na dziedzińcu zamkowym. Partnerami DKS przy jego realizacji były następujące instytucje: Miejski Dom Kultury, Muzeum Pogranicza oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie. Gośćmi spotkania byli: znany aktor teatralny i filmowy Andrzej Mastalerz oraz poeta, zaprzyjaźniony z SDKS, Wojciech Kass. Obaj goście oprócz interpretacji wierszy Wojciecha Kassa rozmawiali o tworzeniu poezji i jej odbiorze. Wojciech Kass wyraził także pochlebną opinię o ostatniej publikacji SDKS, finansowanej przez Powiat Działdowski „7 lat Powiatowych Wieczorów z Poezją”.

Spośród zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta Marian Brandt i burmistrz Grzegorz Mrowiński z małżonką oraz przewodniczący rady powiatu Michał Struzik.

Był to bardzo przyjemny wieczór, a publiczność zachwycała się interpretacją wierszy obu gości. Spotkanie wzbogacił występ śpiewającego młodego, działdowskiego wokalisty Michała Grockiego.

Upowszechnieniem tego wydarzenia zajęły się lokalne media: Portal Moje-Dzialdowo pl., Dzień dobry Działdowo.pl oraz Radio7.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

Fot: Autorzy zdjęć: Magda Osak, Darek Buczyński, Marcin OstrowskiDodał: Benedykt Perzyński