Kultura, edukacja, sport 28.03.2023
Sukces Chóru Concentus na XV Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie

25 marca br. w Kielnie odbył się XV Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Chór Concentus z Działdowa miał również przyjemność uczestniczenia w konkursie. Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia finansowego, jakie udzielił zespołowi Zarząd Powiatu Działdowskiego.   W imieniu chóru składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności za wsparcie naszej działalności i okazaną nam życzliwość. Dzięki wsparciu mogliśmy zrealizować nasze cele i zamierzenia oraz godnie promować Powiat Działdowski. Efektem występu na konkursie było uhonorowanie naszego chóru Srebrnym Pasmem oraz przyznaniem I nagrody w kategorii chóry – stowarzyszenia i otrzymaniem  finansowej Nagrody Sponsorskiej p. Michała Halmana.

Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej organizowany jest od 2007 r. przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie oraz parafię pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Kielnie. Festiwal promuje bogactwo pieśni wielkopostnych dawnych i współczesnych, w tym utwory pomorskiego kompozytora Stanisława Kwiatkowskiego. Jest też nagroda za najlepiej wykonany utwór pasyjny w języku kaszubskim.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański, i Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC – Metropolita Gdański, pan Jarosław Sellin – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pan Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, pan Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, pani Gabriela Lisius Starosta Wejherowski, pan Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud, ks. kanonik Łukasz Białk – Proboszcz Parafii pw. Świętego Wojciecha, Biskupa i Meczennika w Kielnie.

Patronat medialny zapewnili: Gdański Oddział Telewizji Polskiej – TVP3, Gość Niedzielny, Dziennik Bałtycki, Telewizja Regionalna – TTM, Radio Gdańsk, Radio Kaszebe, Telewizja Regionalna – TV Szemud, Nadmorska Grupa Medialna, Radio Norda FM, Portal Nadmorski24.pl.

Informacja: Stowarzyszenie „Chór Concentus”

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: Stowarzyszenie "Chór Concentus"Dodał: Benedykt Perzyński