Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 22.11.2021
Akcja „HejTy Stop” w działdowskiej „dwójce”

19 listopada br. w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Działdowie, z inicjatywy Dyrektora Michała Struzika, Pedagog Małgorzaty Piotrowicz oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Kamila Chrzanowskiego, przeprowadzono szkolną akcję „HejTy Stop”. Projekt ten dotyczył przeciwstawienia się szeroko pojętemu hejtowi, który w dzisiejszych czasach krzywdzi wielu niewinnych ludzi tak w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym.

Dzięki zaangażowaniu Pani Jolanty Działak – Pełnomocnika Burmistrza ds. uzależnień, udało się zaprosić Pana Andrzeja Piaseckiego, profilaktyka z Gdyni, który odwiedza szkoły w całej Polsce, by prowadzić warsztaty z dziećmi i młodzieżą.

Przygotowania do projektu trwały cały tydzień, podczas którego uczniowie,  wraz z wychowawcami, w trakcie lekcji wychowawczych i plastyki, wykonywali plakaty antyhejtowe, które ozdobiły halę sportową podczas warsztatów. Oprócz tego, członkowie Samorządu Uczniowskiego, przygotowali plakat „HejTy Stop”, który promował akcję zapobiegania hejtowi. Dodatkowo na każdej ławce w szkole znalazła się wlepka plakatu, by przypominała uczniom, że hejt to obrzydliwe zjawisko.

W warsztatach z Panem Andrzejem Piaseckim uczestniczyli uczniowie klas 3-8,  którzy wykazali się ogromną dojrzałością podczas rozmów z prowadzącym, a także wiedzą na temat reagowania w przypadku hejtu. Na zakończenie Samorząd Uczniowski skromnym podarunkiem podziękował Panu Andrzejowi za przybycie przeprowadzenie lekcji.

Gdy starsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, najmłodsze dzieci (klasy 1-2), odwiedziły dwie członkinie SU – Alicja Steyka i Joanna Krupska, które przedstawiły prezentację dotyczącą tolerancji i hejtu,  a także prowadziły dyskusję z dziećmi na te tematy.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego biorący udział z przedsięwzięciu: Iga Lewandowska, Julia Łuczak, Alicja Nadarzyńska, Bianka Radzanowska, Zuzanna Kochanowska, Alicja Steyka, Joanna Krupska, Aleksandra Mizeria  i Maja Mądzelewska, Aleksandra Krupska, a także chłopcy z klasy VIII „b”.

Link do galerii zdjęć:

https://sp2dzialdowo.pl/2_8_galeria-szkolna.html?a=stop-hejt-19.11.2021

 

SU SP 2 w Działdowie

Fot: SP 2 DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński