Kultura, edukacja, sport 07.11.2022
Amerykanie z wojsk NATO pokonani w Działdowie w meczu baseballu

Mecz Yankees Działdowo-3/8 CAV WARHORSE/ NATO USA/ rozgrywany w ostatnią niedzielę października przyniósł wysokie zwycięstwo działdowskich baseballistów 14:3, ale zanim rozpoczął się mecz, amerykańscy żołnierze zdążyli jeszcze zwiedzić działdowski zamek, obejrzeć pojedynki rycerzy działdowskich, postrzelać z łuków oraz posmakowali walk rycerskich między sobą. Dopiero po tych atrakcjach odbył się zaplanowany mecz. Puchary , statuetki, nagrody rzeczowe ufundowane przez Patronów meczu: Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa, Burmistrza Miasta wręczali: organizator zawodów Zdzisław Ziółkowski i działacz klubu Henryk Balicki. Obiad zakończył wizytę wojsk NATO i już kolejny mecz za rok z nowymi żołnierzami. Na koniec dowódca żołnierzy podziękował nam i zawodnikom za wspaniałe przyjęcie. Odznaki „kawalerii Abramsów” z rąk dowódcy otrzymali zawodnicy Łukasz Przybułek /miotacz/,Mateusz Banach /za Home run/ i Zdzisław Ziółkowski.

Yankeesi Działdowo grali w składzie: Bartosz Gajtkowski /kapitan zespołu/, Mateusz Banach, Łukasz Przybułek, Marcin Morawski, Daniel Wójcik, Kamil Olichwier, Damian Zaczkowski, Daniel Gruszczyński, Ricardo Santos, Wiktor Prado, Grzegorz Łątkowski, Nikodem Borowski, Mikołaj Rojewski- coach manager Zdzisław Ziółkowski

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia uczestników zdarzenia/

Fot: R. Makszyński, M.SmoczekDodał: Benedykt Perzyński