Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 16.07.2019
Baseball nad Bałtykiem

W ubiegłą sobotę w Chłapowie odbył się pierwszy, historyczny All Star Game Bałtyckiej Ligi Baseballu: Północ-Południe. Mecz zakończył się wynikiem 11:10, a zwycięstwo odniosła drużyna Południa, w składzie której znaleźli się reprezentanci klubów Gepardy Żory, KS Silesia Rybnik, MKS Jastrząb, Rawa Katowice, Kraków Kings, Warsaw Dragons Baseball, Centaury Warszawa, Stal Kutno, Barons Wrocław oraz Bielawa Vikings Baseball. Drużyna Północy była reprezentowana przez zawodników z klubów Szczecin Titans, Piraci Władysławowo, KWK Construction UKS Dęby Osielsko, Rookie Goats Poznań, Yankees Działdowo  i Lisy Białystok Baseball. Ponad 100 zawodników , którzy zjechali nad Bałtyk do Władysławowa rozegrało super mecz w którym grali także Yankeesi Działdowo- Marcin Morawski, Mateusz Banach, Damian Balicki, Bartosz Gajtkowski, Mikołaj Rojewski, Damian Zaczkowski, Kamil Olichwier, Ricardo Santos, Aneta Prusak i Paweł Karbowski. Zespołowi sędziowskiemu przewodził pan Radosław Zajda z Osielska (Baza Domowa), a oprócz niego, na bazach sędziowali panowie Grzegorz Białas (1B) oraz Wojciech Pobłocki (3B) z Władysławowa, no i pan Paweł Karbowski z Działdowa (2B).

Galeria

W trakcie imprezy odbyły się także 2 konkursy- Pitching Challenge /mierzono prędkość narzutu piłki przez miotaczy/ oraz Homerun Derby /wybicia piłki poza boisko/. W obydwu konkursach startowali Yankeesi Działdowo. W Pitching Challange bardzo dobrze wypadł miotacz Yankeesów Mateusz Banach zajmując II miejsce, którego piłka „leciała” z prędkością 74 mil na godzinę – 120 km/godz. Ustąpił  tylko Amerykaninowi w barwach Stali Kutno – Philowi Richmondowi. Natomiast w odbiciach na home-run zwyciężył zawodnik Piratów Władysławowo – Aimar Medina. Barwy Yankeesów  w tym konkursie reprezentowali Bartosz Gajtkowski i Kamil Olichwier.

Galeria

Już 4 sierpnia Yankeesi Działdowo rozegrają ostatnie 2 mecze sezonu zasadniczego Bałtyckiej Ligi Baseballu z Lisami Białystok. Zwycięstwa w dwumeczu dają zespołowi działdowskiemu pierwsze miejsce Grupy Wschodniej BLB i w play-offach trafią na trzeci zespół Grupy Zachodniej –Rookie Goats Poznań. Już w poniedziałek kadeci Yankees Działdowo wyjeżdżają na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży „Lubuskie 2019” w sportach letnich gdzie walczyć będą w szóstce najlepszych drużyn w kraju. Mimo osłabienia /3 podstawowych zawodników jest na szkoleniu w USA/ i młodszego wieku powalczą o jak najlepsze miejsce. Wiadomość z ostatniej chwili: Województwo Warmińsko-Mazurskie stara się o organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020 a finały baseballu mogą odbyć się w Działdowie!

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Dodał: Benedykt Perzyński