Kultura, edukacja, sport 16.07.2019
Powiatowy Wieczór z Poezją z udziałem Olgierda Łukaszewicza

Gościem drugiego Powiatowego Wieczoru z Poezją był znany aktor teatralny i filmowy Olgierd Łukaszewicz, który czytał wiersze poetki Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa Anny Barbary Czuraj – Struzik.

Spotkanie miało miejsce w niedzielę, 14 lipca br. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku. Zaszczycili je swą obecnością między innymi: starosta Paweł Cieśliński, przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Michał Struzik, radni powiatu Magdalena Anczykowska i Witold Ostrowski, radny sejmiku wojewódzkiego Robert Gontarz, radny Gminy Miasto Działdowa Dariusz Maćkowiak oraz liczni przyjaciele SDKS, wielbiciele  poezji i „fani” Olgierda Łukaszewicza. Muzycznie Wieczór urozmaicił grą na fortepianie Stanisław Deja.

Wiersze prezentowane podczas spotkania pochodziły m.in. z tomiku „Oj Ziemio, Ty Ziemio” Anny Barbary Czuraj – Struzik, którego egzemplarze były dostępne dla uczestników wieczoru.

Powiatowe Wieczory z Poezją są finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

Fot: SDKSDodał: Benedykt Perzyński