Kultura, edukacja, sport 12.01.2023
Brązowe Tarcze dla lidzbarskiego LO i działdowskiego I LO!

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku zostało nagrodzone brązową tarczą w Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2023. Oznacza to, że znalazło się w gronie najlepszych liceów w kraju. Z naszego powiatu takie samo wyróżnienie otrzymało również I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Stefana Żeromskiego w Działdowie.

Jak twierdzą autorzy rankingu: w wysoką pozycję wpisana jest przecież nie tylko liczba olimpijskich zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych,  którzy dbają o dobre warunki pracy swoich szkół. To z inspiracji dyrektorów szkół i nauczycieli wprowadzono dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i grafiki – potwierdzenie wysokiej jakości ich pracy. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wyróżnione szkoły mają prawo do używania w 2023 roku i w latach następnych tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2023 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości, którym mogą pochwalić się na szkolnej stronie internetowej, na którą zaglądają przecież kandydaci i ich rodzice.

Nadesłała: Paulina Sekita