Powiat Działdowski

A- A+

Społeczeństwo i środowisko 01.12.2022

Oświadczenie o zwiększeniu limitu zużycia energii elektrycznej można złożyć przez aplikację mObywatel. Składając wniosek w aplikacji unikamy wizyty w punkcie obsługi dostawcy energii, a dzięki wykorzystaniu danych z rejestrów państwowych nie popełnimy błędu przy podawaniu danych osobowych. Aby skorzystać z usługi, potrzebujemy tylko telefonu komórkowego z dostępem do internetu.

  1. Możesz zwiększyć limit objętej preferencyjną ceną energii elektrycznej do 3 MWh, jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne lub masz Kartę Dużej Rodziny 2,6 MWh, jeśli:

– posiadasz orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub mieszkasz z osobą, która ma takie orzeczenie,

– mieszkasz z osobą poniżej 16 roku życia, która ma orzeczenie o niepełnosprawności.

  1. Możesz uzyskać limit 0,25 MWh dla każdej działki, jeśli działasz w imieniu administracji Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które mają wspólne opomiarowanie i kupujesz energię elektryczną na potrzeby administracji i altan działkowych, o ile nie jest w nich prowadzona działalność gospodarcza.
  2. Jeśli masz oddzielne umowy na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji, składasz oświadczenia do obu podmiotów, z którymi masz umowy.

Aby móc ubiegać się o zwiększenie limitu na energię elektryczną, musisz spełniać jeden z poniższych warunków:

– prowadzisz gospodarstwo rolne lub dział specjalny produkcji rolnej i nie prowadzisz innej działalności gospodarczej,

– masz Kartę Dużej Rodziny,

– masz orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,

– mieszkasz z osobą, która ma takie orzeczenie lub orzeczenie o niepełnosprawności wydane osobie poniżej 16 roku życia,

– działasz w imieniu administracji Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Przed złożeniem wniosku sprawdź na fakturze od dostawcy energii elektrycznej numer punktu poboru energii elektrycznej (PPE). Dokumenty potwierdzające uprawnienia do ulgi możesz załączyć w aplikacji mObywatel. Wystarczy czytelne zdjęcie wykonane aparatem telefonu komórkowego.

Informacja: W-M UW w Olsztynie

Dodał: Benedykt Perzyński