Kultura, edukacja, sport 04.07.2023
Dialog poetycki, czyli II Powiatowy Wieczór z Poezją i Prozą w Uzdowie

Drugi tegoroczny Powiatowy Wieczór z Poezją i Prozą miał miejsce 2 lipca br. w Uzdowie. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wydarzenie to zgromadziło dużą publiczność, liczącą ponad 100 osób. Obecni na wieczorze nie zawiedli się. Do Uzdowa przybył znany z telewizyjnego serialu „Ojciec Mateusz” popularny aktor Michał Piela, który wystąpił wraz z poetką z Uzdowa Kamilą Zielińską-Krogulską, autorką tomiku „Rymy z serca płynące”. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa oraz Biblioteka – Centrum Kultury Gminy Działdowo we współpracy z OSP Uzdowo oraz członkiniami zespołu „Pokolenia”, które przygotowały poczęstunek dla wszystkich obecnych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Działdowo Mirosław Zieliński, przewodnicząca rady gminy Krystyna Wasiak, ksiądz proboszcz z parafii Burkat Dawid Galanciak oraz radni powiatu, gminy, przedstawiciele środowiska literackiego z Mławy, członkowie Działdowskiej Kuźni Słowa, a także liczna grupa mieszkańców Uzdowa i okolic.

Bohaterowie wieczoru prowadzili ze sobą bardzo interesującą konwersację, przeplataną prezentacją wierszy z tomiku „Rymy z serca płynące” Kamili Zielińskiej-Krogulskiej. Nie zabrakło w niej również akcentów humorystycznych, co wpływało na ciepłą atmosferę spotkania. Wieczór wzbogacił występ wokalny Artura Makarewicza oraz zespołu „Pokolenia”, natomiast niespodzianką dla uczestników spotkania było obdarowanie ich autorskimi tomikami bohaterki wieczoru.

Na zakończenie wójt gminy Mirosław Zieliński i Renata Buczyńska wręczyli gościowi i poetce pamiątkowe upominki. Po spotkaniu był czas na wspólne zdjęcia, rozmowy i możliwość uzyskania autografu od Michała Pieli.

Wydarzenie sfinansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

Nadesłała Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia kobietę i mężczyznę siedzących w fotelach a scenie/

Fot: Jadwiga Smółka, Dariusz Buczyński, Ryszard MakszyńskiDodał: Benedykt Perzyński