Przyroda i ekologia 27.06.2024
Dwie gminy z naszego powiatu otrzymały dofinansowanie w konkursie „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur 2024”!

Gminy Iłowo-Osada i Miasto Działdowo otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur 2024”. Gmina Iłowo-Osada zgłosiła do konkursu zadanie: „Tworzenie wspólnych przestrzeni zielonych i ochrona siedlisk przyrodniczych na terenie Gminy Iłowo-Osada” i otrzymała kwotę dotacji w wysokości 5000,00 zł, ,natomiast gmina Miasto Działdowo zadanie: „Zielone Działdowo” – i otrzymała kwotę dotacji w wysokości 6760,00 zł.

Konkurs „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur” to program mający na celu poprawę stanu środowiska, ubogacenie miejscowości w tereny zielone i podkreślenie walorów przyrodniczych Warmii, Mazur i Powiśla. Oprócz wyżej wymienionych gmin dotacje otrzymało 21 gmin z województwa warmińsko-mazurskiego.

/zdjęcie główne przedstawia łąkę i pasmo drzew nad jeziorem/

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński