Kultura, edukacja, sport 22.05.2018
DZIAŁDOWSKIE ŚWIĘTO TAŃCA, CZYLI SHOW THE FLOW!

19 maja br. w Hali im. Polskich Olimpijczyków w Działdowie odbyła się 7 edycja Festiwalu Tańca Show The Flow. Jej organizatorem było w tym roku Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Starosty Działdowskiego Mariana Janickiego, Burmistrza Miasta Działdowo Grzegorza Mrowińskiego oraz Wójta Gminy Działdowo Pawła Cieślińskiego.

7 edycja okazała się bardzo wyjątkowa i rekordowa: ponad 500 tancerzy w formacjach, 30 solistów, 17 duetów. Dziękujemy formacjom, które wystąpiły gościnnie, m. in. z Miejskiego Domu Kultury w Działdowie z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku z Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy, ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie, ponieważ dzięki nim impreza nabrała większego wymiaru w każdym aspekcie. Miło się było spotkać na jednym parkiecie i razem świętować ten wyjątkowy dzień.

Fresh Flow Dance Academy reprezentowały zespoły: Luzik, Lollipops, Lil Mosters, SWAG, Sensation, In Motion, Firefly, Fresh Flow, Fit Dance, Delices.

WYNIKI:

I: Nina Rzeszutko i Wiktoria Łozińska

II: Wiktoria Tomczak i Klaudia Tomczak

III: Wiktoria Warecka i Sandra Fałkowska

Działdowskie święto tańca nie mogłoby się odbyć bez wyjątkowych ludzi, naszych gości specjalnych, czyli Magdaleny Zwierzyńskiej i Patryka Brdey – East Side Dance Academy oraz Zofii Styn i Kacpra Matuszewskiego – SMU.

DZIAŁDOWSKIE ŚWIĘTO TAŃCA, CZYLI SHOW THE FLOW!

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie wszystkim sponsorom, których z roku na rok przybywa i wspanialej publiczności, która przychodzi na Show The Flow masowo!

Nadesłała: Joanna Kolk

Fot: Beata GołębiewskaDodał: Benedykt Perzyński