Kultura, edukacja, sport 28.09.2021
Dzień Sportu na Orliku 2021 w Starym Dłutowie

19 września br., na Kompleksie Boisk Sportowych „ORLIK 2012” w Starym Dłutowie, odbyło się wydarzenie sportowo-rekreacyjne o nazwie: „Dzień Sportu na Orliku 2021”. Była to już kolejna  edycja  wspaniałej rodzinnej sportowej zabawy. Organizatorem ogólnokrajowym wydarzenia była Fundacja Orły Sportu. Część środków została zadysponowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, której dysponentem  jest Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Organizatorem wydarzenia na orliku w Starym Dłutowie był Animator Sportu na ORLIKU Krzysztof Sadowski. Wydarzenie to przyciągnęło dużą liczbę uczestników, którzy zechcieli wziąć udział w tej sportowej zabawie i na wesoło spędzić niedzielne popołudnie. Zabawa skierowana była dla całych rodzin ,ale jak łatwo było przewidzieć  głównymi jej uczestnikami były dzieci. Nie zabrakło również rodziców, dziadków, którzy nie tylko wspierali  i dopingowali najmłodszych członków swoich rodzin, ale również aktywnie brali udział we wszystkich przygotowanych konkurencjach sportowych. W zabawie udział wzięło ponad dwadzieścia rodzinnych zespołów, występujących nawet w siedmioosobowych składach. Przygotowane konkurencje sportowe  nie sprawiły uczestnikom żadnych trudności z ich wykonaniem i tym samym sprawiły dużo radości, uśmiechu i zadowolenia. Były to m. in. uderzenia piłką  do Rugby z połowy boiska do pustej bramki, rzuty lotka do tarczy, była piłka koszykowa, połka ręczna, autorska odmian golfa orlikowego przygotowana przez animatora sportu, czy zbieranie rozrzuconych piłek jednocześnie przez wszystkich uczestników. Sportowe wydarzenie przyciągnęło również na Orlik dużą liczbę osób, które zechciały kibicować swoim faworytom co tylko uatrakcyjniło przebieg sportowych animacji. Dla wszystkich przybyłych  przygotowany był słodki poczęstunek oraz grilla, a dla wszystkich aktywnie biorących udział w zabawie przygotowane były nagrody, które były rozlosowane spośród wszystkich uczestników. Były Puchary, statuetki  dla wyróżnionych uczestników i medale najmłodszych. Nagrodą główną do wygrania był piękny rower górski, który w drodze losowania stał się własnością Zuzanny Warzyńskiej ze Starego Dłutowa. Zwycięzcami tej wspaniałej rodzinnej i integracyjnej sportowej zabawy okazała się drużyna złożona z dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Zieluniu. Drugie miejsce przypadło grupie kolegów, również ze Szkoły Podstawowej w Zieluniu. Na trzecim, najniższym podium znaleźli się bracia Gumowscy z Nicka.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim sponsorom tego sportowego wydarzenia, ludziom dobrej woli, którym sport jest bliski ich sercu. Dzięki ich wsparciu w różnej postaci to Sportowe Święto, mogło stać się tak bardzo wspaniałą sportowa imprezą. Jako organizator tego małego Sportowego Święta uważam to wydarzenie za wielki sukces, ponieważ nie często udaje się spotkać w jednym miejscu tak dużą liczbę rodzin bawiących się sportem i jednocześnie rywalizujących ze sobą o miano zwycięzców. Tego dnia jednak najwięcej na orliku było śmiechu i uśmiechu co jest świadectwem wspaniałej wesołej rodzinnej zabawy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie to przyciągnie o wiele więcej amatorów sportowej, rodzinnej aktywności ruchowej.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i wzięcie udziału w zabawie oraz za niezapomniane sportowe emocje. Dziękuję również tym wszystkim, którzy służyli pomocą w czasie trwania zawodów oraz sponsorom:

1. Urząd Miasta i Gminy Lidzbark
  2. Szkoła Podstawowa w Starym Dłutowie
  3. Starostwo Powiatowe w Działdowie
  4. Fundacja Orły Sportu
  5. Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
  6. Producent Karniszy i Rolet „KARWEL”- Zbigniew Jędrychowski i Krzysztof Reński
  7. Firma Remontowo Budowlana – Agata i Leszek Sowa
  8. Bank Spółdzielczy w Działdowie z s. w Lidzbarku
  9. Ferma Drobiu w Dłutowie – Krzysztof Agaciński
  10. Producent Flakonów, Słoików, Opakowań ze Szkła HEINZ-GLASS z Działdowa
  11. Classic Sofa z Lidzbarka, należąca do Grupy Meblowej Szynaka
  12. Sklep Lewiatan – Michał Szacherski
  13. Renoma Meble – Dawid Duda
  14. Małgorzata i Mariusz Grzelka z Dłutowa
  15. Salon Fryzjerski w Żurominie – Jolanty i Piotra Ratajczaków
  16. Salon Fryzjerski Anny Dobrzynieckiej z Dłutowa
  17. Sala pod Czerwoną Jarzębiną -Maria Duda
  18. Biuro Rachunkowe – Marta i Piotr Podgórscy
  19. Sklep Spożywczo-przemysłowy- Anna Grochowska
  20. Sklepy Spożywczo-przemysłowe Adama i Grzegorza Jabłońskich
  21. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Armin Ptaszyński
  22. AGG Żuromin- Piotr Retkowski

23.Gabinet Kosmetyki Specjalistycznej LILIEN  z Jamielnika Magdaleny  Żurek

Szczególne podziękowania kieruję do całego zespołu Fundacji Orły Sportu jak również do wszystkich sponsorów, którzy wsparli to wspaniałe wydarzenie sportowe. Dziękuję dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Dłutowie, Katarzynie Trzcińskiej-Raczkowskiej za wsparcie logistyczne całego wydarzenia, oraz Burmistrzowi Lidzbarka Maciejowi Sitarkowi za ufundowanie nagrody głównej w postaci roweru górskiego, który stał się już „ikoną” wśród nagród na Dłutowskim Orliku.

Nadesłał: Krzysztof Sadowski.

Fot: Krzysztof SadowskiDodał: Benedykt Perzyński